Hakkımızda

Düzce İli Arı Yetiştiricileri Birliği 14.12.2004 yılında kurulmuştur.

Birliğimiz kuruluşundan bir yıl sonra 1. Oğlan genel kurulunu 220 üyeyle yaparak Başkanlığa Cafer KABA seçilmiştir.2. olağan genel kurulunu 09.03.2008 yılında yapmıştır. 3. olağan genel kurulunu 03.03.2012 tarihinde yapıldı..4.Olağan Genel Kurulunu 25.03.2017 tarihin de yaparak aşağıdaki yönetim kurulu ile devam etmektedir.

YÖNETİM KURULU
CAFER KABA (Yön.Kur.Bşk.)
METİN ÖZCAN (Bşk.Yrdm.)
HÜSEYİN BİRİKTİR ( Sekreterya)
MUSTAFA KAYA (Muhasip üye)
İRFAN ÜNLÜ (Asil Üye)
SITKI ŞAHİN (Asil Üye)
MEHMET İŞLEKOĞLU(Asil Üye)

DENETLEME KURULU
HAMDİ KORKMAZ
İLHAMİ CESUR
ÖMER CEYLAN

BİRLİK ARICILIK DANIŞMANI: TUNCAY YOLDAŞ

Birliğimiz Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Arı Yetiştiriciliği kursu açmış kursa katılanlara sertifika almasını sağlanmıştır. T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı işbirliğiyle Ana Arı Yetiştirme kursu açmış ve 50 kişiye sertifika alması sağlamıştır.


DÜZCE ARICILAR BİRLİĞİNİN ÖNEMİ ve DEĞERİ
Birliğimiz 2006 yılında Tarım İl Müdürlüğü ve İl Özel İdare destekli kendi bal dolum ve paketleme tesisini kurarak “KARDÜZ” , “KERVAN YEŞİLYAYLA” VE “DÜZAYBİR AKÇAKOCA KESTANE BALI” patentli markaları ile üyelerimize ve bölgemize hizmet vermektedir.
“KARDÜZ”,”KERVAN YEŞİLYAYLA” VE “DÜZAYBİR AKÇAKOCA KESTANE BALI” Düzce Arı Yetiştiricileri Birliğinin patentli markasıdır.Birliğimiz Düzce ilinde arıcılık yapmakta olan üreticilerin bir araya gelerek oluşturdukları bir sivil toplum kuruluşudur.Ballarımızı ; Türkiye’nin bitkisel flora bakımından zengin arazilerine götürdüğümüz kolonilerimizden derlemekteyiz. Düzce bölgesinin zengin bitki örtüsüne sahip Akçakoca kestane ormanlarında Kestane Balı elde ederek damak zevkinize sunuyoruz.Ayrıca “Kardüz” ve “Kervan Yeşilyayla” markası ile Yayla Balı, Çam Balı ,Süzme Çiçek Balı,Polen ,Arı Sütü v.s. ürünleri de sizlere sunmaktayız.

BALLARIMIZ
Markalı ballarımız birlik tarafından kontrolleri yapılarak alınmaktadır.Ülkemizin tanınmış laboratuarların da tahlil edilerek alımları gerçekleştirilen ballar bu markalarla sizlere sunulmaktadır.Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün rutin denetimlerinde de kontrol edilmektedir.Bu şekilde içeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmadığı ve doğal olduğu gözlenmiştir.Ballarımız Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygun olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 05. 01.2006 Tarih ve G81 -0151 Sayılı izniyle dolum tesisimizde ambalajlanmaktadır.

ÖZELLİKLE;
Kestane Balı üzerine yapılan çalışmaların bu balda ki antioksidan maddelerin normal çiçek ballarına oranla daha yüksek olduğu ,bilimsel olarak üniversitelerce ispatlanmıştır.